NASZA JEDNOSTKA

OSP 003

DSC00800

Ochotnicza Straż Pożarna w Handzlówce powstała w 1910 roku i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Od 1999 roku jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Obecnie mamy 31 członków czynnych, 27 wspierających, 9 członków młodzieżowej drużyny pożarniczej i 2 członków honorowych. Nasza jednostka posiada średni  i lekki samochód gaśniczy. Uczestniczyliśmy w zwalczaniu klęsk żywiołowych, jakim były powodzie w 2010 roku w Gorzycach, Mielcu i na terenie powiatu łańcuckiego. Jednostka została odznaczona Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Na stanie sprzętu posiadamy torbę medyczną PSP R1 i deskę ortopedyczną, z których mogą korzystać wykwalifikowani ratownicy. Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie organizujemy akcje honorowego krwiodawstwa, jak również uczestniczymy w zbiórkach zaprzyjaźnionej jednostki OSP Hucisko.