IMG_78178 lipca 2018 roku odbyła się V ambulansowa zbiórka krwi w ramach kampanii społecznej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo. Oprócz naszej jednostki współorganizatorami akcji byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie oraz Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i oddaniu cząstki siebie. Dzięki Wam zdołaliśmy zebrać 18,45 litrów krwi. Jest to nasza piąta akcja i najlepszy wynik, niestety nie wszystkim zarejestrowanym dawcom udało się oddać krwi. Mimo tego, chylimy czoła przed Wami, poświęciliście wolną niedzielę żeby być z nami w tym dniu.

Mamy wielką satysfakcję, że ta krew zebrana wspólnymi siłami pomoże niejednej osobie poszkodowanej w nieszczęśliwym wypadku bądź dotkniętą różnymi schorzeniami. MSWiA przez cały rok prowadzi kampanię społeczną, mającą na celu zwiększyć bezpieczeństwo osób, które w różny sposób zamierzają spędzić czas wolny: w górach, na stokach, czy nad wodą. Nasza jednostka postanowiła włączyć się do tej akcji organizując wspólnie ze służbami akcję krwiodawstwa. Okres wakacyjny jest czasem wzmożonego ruchu pojazdów na drogach, „podwójny gaz”, brawura są najczęstszymi przyczynami wypadków. Nawiązując do tego wszystkiego postanowiliśmy zaprezentować pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP Albigowa i OSP Markowa. Poszkodowany przy użyciu urządzeń hydraulicznych został ewakuowany z wraku i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Oprócz tego największą atrakcją naszej zbiórki był pokaz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy OSP Rogóżno. Zaprezentowane przez nie działania nawiązywały do prawdziwych akcji ratowniczo – gaśniczych oraz czynności w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Podczas całej naszej zbiórki była możliwość nauki pierwszej pomocy, dzięki firmie BHPL, nasi partnerzy z PSP zaprezentowali jedyny w naszym województwie samochód specjalny ze sprzętem ochrony dróg oddechowych SPgaz a Wydział Prewencji KP Policji w Łańcucie zaprezentował swój sprzęt i omówił działania w ramach bezpiecznych wakacji. Serdecznie dziękujemy także naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym nasza akcja zyskała większy wymiar, byli to: 
– firma Martex Sp. z.o.o – oddział Rzeszów
– Gościniec nad Sawą
– FHUP A&Z Meble 
– Euro-Center s.c
– Wyciąg narciarski „STAŚ”
– firma BHPL Mateusz Miąsik
– NykArt Kamil Nykiel
– dlapacjenta.pl
– sołectwo Handzlówka
– 12 WDH

Dziękujemy także za wsparcie naszych mieszkańców: Pani Sylwii Strzępka – Bytnar, Pani Małgorzacie Bytnar i Pani Elżbiecie Sopel za przekazanie poczęstunków dla gości, Panu Marcinowi Kisała za pomoc przy nagłośnieniu, Panu Andrzejowi Kuźniar i Rafałowi Kuźniar za współprowadzenie pokazu pierwszej pomocy. Naszą wdzięczność kierujemy do braci strażackiej, kolegów z: OSP Albigowa, OSP Markowa, OSP Rogóżno oraz OSP Rakszawa, za przybycie i wsparcie naszej akcji.
Jesteśmy po to żeby pomagać, szkolimy się aby ratować, ale jest taki czas kiedy to my potrzebujemy pomocy oraz wsparcia i wtedy jest nam niezmiernie miło kiedy ktoś przychodzi do nas i oferuje swoją pomoc. 
Mamy nadzieję, że z roku na rok nasza akcja przyciągnie coraz więcej osób, chętnych oddać cząstkę siebie, ten „DAR ŻYCIA”, jakim jest krew. To tak nie wiele – a może uratować czyjeś życie. DZIĘKUJEMY!!!

 

Fot. Małgorzata Babiarz (OSP Handzlówka) i Konrad Bosak (Strazacki.pl)


Dodaj komentarz